Szybki rozwój urządzeń mobilnych sprawił, że praktycznie w każdym momencie mamy przy sobie telefon komórkowy czy tablet mocą dorównujący komputerowi średniej klasy. Jednak moc to nie wszystko, urządzenia przenośne to także ergonomia. Szybki procesor zamknięty w wygodnym opakowaniu pozwala błyskawicznie sprawdzić kurs dolara czy godzinę odjazdu najbliższego autobusu. Nie da się ukryć, że te małe urządzenia bardzo ułatwiają nasze życia.

Tablet z klawiaturąJednak trzeba też przyznać, że przy dłuższym użytkowaniu największa zaleta tych urządzeń – czyli ich mały rozmiar może dać się we znaki nawet najbardziej zagorzałym zwolennikom technologii. Na tak małym urządzeniu nie raczej nie napiszemy długiego artykułu na bloga, nie mówiąc już o dłuższych formach tekstowych. Tę sytuację nieco ratują tablety, są znacznie większe od telefonów i wygodniejsze w użyciu, zwłaszcza, gdy zainwestowaliśmy w składane etui. Dzięki niemu możemy postawić tablet przed sobą na biurku zamiast trzymać kurczowo w dłoniach. Jednak wciąż nie jest to idealne rozwiązanie. Z pomocą przychodzą nam jednak producenci urządzeń mobilnych. Ktoś wpadł na pomysł, że przecież dobrej jakości tablet w zasadzie niewiele różni się od małego laptopa czy netbooka, jedyne czego mu brakuje to klawiatura, bo przecież szybkość działania jest bardzo zbliżona.

Tablet z klawiaturą

Tak oto powstał tablet z klawiaturą rozwiązujący więcej niż jeden problem na raz. Po pierwsze ergonomia korzystania z tabletu nie spada z czasem tak gwałtownie, bo zamiast trzymać ręce w powietrzu i klikać w klawiaturę wyświetlaną na ekranie możemy taki tablet postawić na płaskiej powierzchni tak jak laptopa czy netbooka. Po drugie od teraz klawiatura ekranowa nie musi być w ogóle wyświetlana więc mamy więcej miejsca na ekranie np. na edytor tekstowy, w którym teraz na pewno będziemy spędzać znacznie więcej czasu, bo jest to znacznie wygodniejsze i szybsze. Taka klawiatura często wyposażona jest w dodatkowe porty USB, więc podczas korzystania z tableta możemy także podładować telefon albo podłączyć mysz komputerową dla jeszcze większej wygody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here