Telefon to urządzenie, które służy nam już nie tylko do wykonywania połączeń i pisania wiadomości sms, ale również do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania w gry, przeglądania internetu czy odpisywania ma maile. Telefon może służyć również za narzędzie pracy, szczególnie kiedy jesteśmy poza domem i nie mamy przy sobie laptopa. Jeśli nasza prace wiąże się z pisaniem lub częstą korespondencją z klientami i współpracownikami, warto kupić sobie telefon z klawiaturą. Zapewni on nam nieporównywalnie większy komfort pisania, niż telefon dotykowy, nie wspominając już o telefonach starego typu z klasyczną klawiaturą.

Telefon z klawiaturą – Charakterystyka

Telefon z klawiaturą - CharakterystykaNasz telefon powinien być wyposażony w klawiaturę qwerty, która da nam dostęp do wszystkich potrzebnych do efektywnego pisania znaków. Kilka lat temu wybór tego typu telefonów był większy niż obecnie, ale nie znaczy to, że teraz już nie da się kupić odpowiedniego modelu. Możemy wciąż kupić nowe modele albo zdecydować się na zakup kilkuletniego używanego telefony, co oczywiście wiąże się z mniejszymi kosztami. Telefon z klawiaturą qwerty może występować w dwóch odmiennych formach. Pierwsza to typ, gdzie cała klawiatura umieszczona jest pod ekranem telefonu. Aby pisać, trzymamy urządzenie normalnie, pionowo. Ten układ wykorzystują głównie telefony Blackberry, ale możemy także spotkać Nokie, Samsungi czy HTC.

Wydaje się jednak, że lepszym wyborem, który zapewni nam lepszy komfort pisania, będzie telefon z klawiaturą, która się wysuwa spod ekranu. W celu pisania obracamy telefon poziomo i wysuwamy klawiaturę. Taka klawiatura jest większa oraz zostawia więcej miejsca pomiędzy poszczególnymi przyciskami, dzięki czemu pisze się wygodniej, łatwiej i trudniej jest o pomyłkę przez na przykład wciśnięcie dwóch klawiszy jednocześnie. Dostępność telefonów z tego typu klawiaturą jest też dużo większa niż tych opisanych wyżej, nie będzie więc problemem wybór odpowiedniego dla nas modelu. Jeśli piszemy dużo na telefonie, bezwzględnie powinniśmy rozważyć zakup takiego telefonu, a znacznie ułatwi i przyspieszy nam to pracę.

Czym jeszcze powinien się charakteryzować dobry telefon?

Czym jeszcze powinien się charakteryzować dobry telefon?Dobry telefon powinien się przede wszystkim charakteryzować użytecznością. Nie są ważne wizualne wodotryski, największy z możliwych ekran czy też nowinki technologiczne, z których w ogóle nie będziemy korzystać. Telefon powinien przede wszystkim spełniać swoją rolę. A podstawowa jest taka, że powinniśmy móc z niego dzwonić i wysyłać SMS-y. Jeśli ktoś wymaga od telefonu ciągłego dostępu do internetu to również musi to wziąć pod uwagę podczas wybierania konkretnego modelu. Jeśli komuś zależy na wykonywaniu zdjęć to własnie takiego modelu powinien szukać. Z niezłym aparatem fotograficznym. Pozostałe funkcje nie są potrzebne każdemu. Nie każdy będzie potrzebował na przykład czytnika linii papilarnych lub innych udogodnień. Dlatego właśnie wybór konkretnego modelu telefonu powinien być mocno indywidualny. Każdy musi sam zastanowić się jakie ma potrzeby i czego oczekuje od telefonu. Jeśli jasno określimy własne potrzeby to wtedy o wiele łatwiej będzie nam wybrać konkretny model. Wybór mocno się zawęzi i będziemy mogli wtedy zwrócić uwagę na przykład na wizualną stronę telefonu czy też jego cenę.

Używane telefony

Dobrze jednak wiemy, że telefon posiadający wszystkie niezbędne funkcje kosztuje niemałe pieniądze. Szczególnie jeśli od dnia premiery danego modelu dzieli nas niewielki okres czasu. Co więc zrobić jeśli nie stać nas na zakup najnowszego smartfona lub po prostu nie mamy zamiary wydawać na niego aż tak dużej sumy pieniędzy. Otóż istnieje kilka wyjść. Jednym z nich jest zakup używanego telefonu. Często bowiem się zdarza, że użytkownicy kupując nowe modele pozbywają się tanio swoich starych telefonów. Stary to w tym przypadku pojęcie względne, gdyż taka wymiana odbywa się średnio co dwa lata. Zatem za niewielkie pieniądze można kupić używany, dwuletni telefon, który funkcjami i możliwościami nie odbiega zbytnio od aktualnych nowości na rynku. Jest to opcja na pewno warta rozważenia.

Telefon na abonament

Innym sposobem jest zakup telefonu w ofercie abonamentowej. W takim przypadku koszt zakupu nowego aparatu bierze na siebie operator GSM. Wymóg jest taki, że musimy podpisać z nim umową na abonament trwającą z reguły rok, dwa lub trzy. Przez cały ten okres musimy wpłacać określoną sumę pieniędzy co miesiąc. W sumie tej znajduje się rata za telefon oraz opłata za nielimitowane połączenia głosowe, SMS-y i przesył danych. Zazwyczaj jest to koszt około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jest to opcja podobna do zakupu na raty, z tym że w tym przypadku zadłużamy się nie w banku, a u operatora GSM.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here