Wizualizery to w wielu sytuacjach niezastępowalne urządzenia. Wykorzystywane są podczas warsztatów, wykładów, zajęć na uczelni, spotkań biznesowych, a także w wielu innych sytuacjach. Głównym zadaniem wizualizerów jest powiększanie wybranych treści oraz rzutowanie ich na dużą powierzchnię płaską. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że działanie wizualizerów przypomina konwencjonalne rzutniki. Poniżej opowiemy nieco więcej o wizualizerach – podpowiemy jakimi kryteriami kierować się w czasie zakupu, gdzie szukać wizualizerów dobrej jakości oraz w czym tkwi wyjątkowość tych urządzeń.

Wizualizery – nowoczesna technologia dla twoich potrzeb

Wizualizery to nowoczesne i innowacyjne urządzenia. Mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba wyświetlania treści – rzutowanych na przykład na ekrany lub ścianę. Obsługa wizualizerów jest bardzo łatwa i komfortowa, o wiele mniej skomplikowana niż w przypadku elektrycznych rzutników.

Typowy wizualizer wyposażony jest w niewielkich rozmiarów kamerę, umieszczoną na smukłym, ruchomym ramieniu. Nakierowując kamerę na wybrany obiekt – na przykład kartkę papieru, fotografię, ilustrację – możesz go powiększyć na obszarze przystosowanym do oglądania przez publiczność.

Jest to świetne rozwiązanie w czasie prowadzenia konferencji oraz wszelkiego typu prezentacji multimedialnych. Są to urządzenia wybierane między innymi przez instytucje naukowe i badawcze, biznesmenów, specjalistów od handlu.

Najważniejsze parametry wizualizerów – poradnik zakupowy

Przeglądając dostępne urządzenia, warto zwrócić uwagę na zoom – większość oferuje wyłącznie zoom cyfrowy x8, x10, x12, niektóre również zoom optyczny o podobnej wartości. Dodatkowym ułatwieniem, zastosowanym w urządzeniach z wyższej półki, jest sensor dla kamery 2x. Warto też pamiętać, że zoom całkowity jest często wyższy niż wartość samego zoomu cyfrowego lub optycznego.  

Jakość wyświetlanego obrazu to bardzo szeroki parametr. Od technologii full HD 1080p. po technologię 4K pozwalającą na prezentowanie treści z ekstremalnie wysoką dokładnością. Jest to niezwykle pomocne w czasie wyświetlania np. zdjęć rentgenowskich.

Wizualizer powinien być również wyposażony w system oświetleniowy umieszczony na jego ramieniu. Najlepszym rozwiązaniem jest system LED, pozwalający  na emitowanie światła o realistycznej barwie, ułatwiającego prezentację treści. Warto wybierać zwłaszcza wizualizery wyposażone w dwie lampki umieszczone na ruchomych szyjach, bądź też w specjalny system redukujący odbicia na gładkich powierzchniach.

Wizualizery dla szczególnie wymagających

Jeśli zależy ci na zakupie urządzenia o najwyższym komforcie pracy, polecamy zwrócić uwagę na obecność dodatkowych funkcji i mechanizmów. Pomocna bywa opcja zapisywania zdjęć prezentowanych na wizualizerze, a także całej prezentacji do postaci JPEG lub MP4. Warto pod tym względem zwrócić uwagę na wbudowaną w urządzenie pamięć wewnętrzną bądź na obecność portu na kartę SD.

Dla niektórych użytkowników ważna jest również możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy różnymi źródłami obrazu, w tym również źródłami zewnętrznymi. Warto wówczas sięgać po urządzenia wyposażone w wejścia: 2x HDMI oraz VGA. Do ich obsługi pomocny będzie pilot, pozwalający na swobodne przełączanie pomiędzy wybranymi obrazami.

Przeglądu nowoczesnych modeli wizualizerów możesz dokonać bez wychodzenia z domu. Kliknij tutaj i zobacz jakie urządzenia możesz zastosować w swoim gabinecie, miejscu pracy lub uczelni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here