Blokowanie ekranu w telefonach i tabletach jest bardzo ważne. Jednak czasami pojawia się dylemat: blokada ekranu android – jak odblokować? To jest pytanie, na które wielu użytkowników niestety nie potrafi odpowiedzieć. Często szukamy odpowiedzi w internecie i nie zawsze odpowiedzi są satysfakcjonujące. Decydujemy się więc na obejście blokady android, czasami jest to skutecznym sposobem, ale nie zawsze.

Blokada ekranu android – jak odblokować?

Kiedyś skutecznym sposobem było zadzwonienie na zablokowany telefon. Jednak dzisiaj technologia poszła tak do przodu, że ta metoda nie zdaje egzaminu do wszystkich modeli telefonów. Czasami można spróbować metody na „tłustego palucha”, czyli sprawdzamy pod słońcem ekran telefonu i szukamy smug. Innym sposobem, chyba najlepszym, jest zainstalowanie Screen Lock Bypass, na zablokowanym telefonie.
Blokada daje nam bezpieczeństwo, ale także staje się dla użytkowników problematyczna. Tym bardziej, że została ona naciśnięta przez przypadek lub znienacka. W przypadku gdy nie wiemy jak można odblokować ekran telefonu, blokowanie takie staje się dla nas nieomalże przekleństwem.

Ostatnio popularne stały się także dwie nowe metody odblokowywania. Jedna z nich to możliwość odblokowania telefonu z komputera, poprzez zainstalowany ADB. W ostateczności można wspomóc się profesjonalnym narzędziem informatyki śledczej XRY. XRY radzi sobie doskonale z odblokowywaniem androidów oraz applowskiego iOS-a. Dzięki tym metodom doskonale można radzić sobie z odblokowywaniem ekranu. Pytanie tylko czy warto tak się męczyć i tak denerwować w przypadku, kiedy stajemy przed problemem zablokowanego ekranu. Może najlepiej jest obejść blokowanie przypadkowe androidu, może po prostu wyłączyć tę funkcję w telefonie i mieć problem z głowy. Pamiętajmy, że z tych samych metod odblokowywania ekranu mogą skorzystać także osoby niepowołane, przed którymi telefon blokujemy.

Pilnuj swojego telefonu

Przed takimi osobami można androida zabezpieczyć, czyszcząc telefon z tłustych smug, dbając o jego czystość oraz poprzez wyłączenie funkcji debugging USB. Blokada ekranu android jest funkcją pożyteczną, ale także uciążliwą. Dbając o nasz telefon czy tablet ubezpieczmy go, nie tylko zakładajmy na niego przeróżne zabezpieczenia, które będą zabezpieczeniami także przeciwko nam samym. W dzisiejszych czasach zabezpieczenia łatwo jest obejść, zabezpieczenie na pokazanie naszej twarzy, wystarczy złamać poprzez pokazanie naszej fotografii. Wszystkie zatem zabezpieczenia są tylko trudnością, którą można złamać, obejść a telefon, po prostu może stracić swoje zabezpieczenia. Najlepiej jest zatem pilnować swojego telefonu czy smartfonu, by nie wpadł w niepowołane ręce i oby nikt nie próbował zdjąć z niego jakiejkolwiek blokady. Pamiętajmy również, że czasami blokady mogą stać się i dla nas użytkowników problemem. Natomiast technologie i możliwości hakerów są dzisiaj tak rozległe, że praktycznie żadna blokada nie daje dzisiaj 100 procentowej blokady.

[Głosów:31    Średnia:2/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here