Gdy kupujemy sobie komputer albo zabieramy się za samodzielne składanie jego z zamawianych osobno części, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobierane podzespoły. W zależności od naszych preferencji powinniśmy odpowiednio wybrać właściwe części naszego peceta, w tym tytułową kartę graficzną, która jest jednym z najważniejszych elementów naszego zestawu. Karta graficzna do gier to dla graczy bardzo istotny wybór, gdyż to ona odpowiada za obraz wyświetlany na naszym monitorze, a wraz z postępem technologicznym w branży gier, rosną również wymagania sprzętowe. Dlatego jest to tak bardzo kluczowy wybór, ponieważ każdy gracz chciałby, aby jego komputer mógł na spokojnie uciągnąć najnowsze produkcje przez najbliższe kilka lat po zakupie.

Karta graficzna do gier – jaką wybrać?

karta graficzna do gierPodejmując się wyboru karty musimy pamiętać o naszym budżecie. Przed nami oto stanie niezliczony wybór najróżniejszych produktów, każdy o innych parametrach i różnych cenach. Zaglądając w opis i zagłębiając się w te wszystkie liczby łatwo możemy się pogubić. Taktowanie rdzenia? Taktowanie pamięci? Ilość pamięci RAM? Dlatego też opłacalne jest zapytać się o wybór na jakimś forum, gdzie odpowiedzieć ci mogą ludzie zapoznani z specyfikacją kart graficznych. Najczęściej wybór pada na karty od Nvidii, która przez wielu jest zachwalana za dobrej jakości produkty i duży wybór. Przeszukując ich asortyment w zakresie naszego budżetu na pewno znajdziemy odpowiednią ofertę. Zazwyczaj polecana jest karta GTX 1060 Gaming X 6GB za dobry stosunek jakości do ceny i świetną wydajność. Istnieją również inne firmy i inne karty, które także są warte uwagi, więc wybór należy do nas.

Akcesoria komputerowe do gier

Gdy zabieramy się już za granie i mamy odpowiedni komputer, przydałoby się jeszcze wyposażyć w odpowiednie akcesoria. Po co na komputer dla graczy, gdy nie mamy nawet dobranej myszki i klawiatury? Tego typu sprzęt jest dosyć ważny, aby zapewniał nam komfort długo godzinnych rozgrywek. I tutaj również mamy ogromny wybór. Co chwila kolejne firmy biją się o swoich klientów, aby zaoferować im coraz ciekawsze produkty. W tym przypadku ciężko jest komuś coś polecić. Aby wybrać odpowiedni sprzęt, najlepszym sposobem byłoby udać się do jakiegoś marketu, który oferuje sprawdzenie swoich produktów. Każda myszka jest inaczej profilowana i u każdego będzie inaczej leżeć w dłoni. Tak samo klawiatury, która mogą mieć wysoki skok jak i niski, a różnica w użytkowaniu jest ogromna. Identycznie jest ze słuchawkami i całą resztą. Całe szczęście, tak jak wcześniej wspominałem, wybór jest wielki, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Najciekawsze gry komputerowe

Z roku na rok powstają kolejne części starych już serii albo całkowicie nowe tytuły. Dużo gier jest płatne, lecz znaleźć można również i darmowe perełki. Mogą tą być tytuły które odłożymy po skończonej fabule albo przyjaciele na kilkaset godzin. Pod tym względem gry są wyjątkowe, można je dobrze wspominać albo nawet wrócić do nich po latach. W szczególności przy dzisiejszych remasterach, które oferują nam tą samą grę, lecz w lepszej jakości i odświeżonej grafice. I choć dużo gier pomniejszych firm wybija się co jakiś czas, tak widoczne jest kto tak naprawdę góruje na tym rynku. Kolejna odsłona GTA, Assassin’s Creed, Battlefield czy też Far Cry?

Można zauważyć, że wszędzie o nich mowa. Ale nie ma co się dziwić, gdyż są to naprawdę dobre tytuły, godne polecenia, w których powstanie włożono ogromny majątek. Tylko trzeba pamiętać, że nie są to jedyne gry. Warto jest dać szansę również grom Indie, które może i na pierwszy rzut oka wyglądają biednie, to tak naprawdę w powstanie ich twórcy oddali cały swój czas i serce. Najczęściej takie gry charakteryzuje świetna fabuła i rozmaite postacie, które będziemy pamiętać na długo. Warto jest więc spróbować większości tytułów, chociaż wiadomo, że nie jesteśmy w stanie zagrać w nie wszystkie.

Gry komputerowe jako rozrywka

karta graficzna do gierWracając ze szkoły lub pracy, zmęczeni i wyczerpani, gry mogą nam pomóc. Możemy wybrać sobie jakiś spokojniejszy tytuł i zrelaksować się siedząc sobie przy biurku albo jeśli jesteśmy znudzeni i potrzebujemy energii, wtedy odpalamy trudniejsze tytuły, przy których musimy się mocno skupić i dostajemy zastrzyk adrenaliny. Granie jest jednym z ciekawszych jak i niestety droższych hobby, lecz ostatnio bardzo opłacalnym. Rosnące coraz bardziej na popularności rozgrywki e-sportowe zachęcają coraz większe grono graczy do udziału. Może to być dla nas świetne miejsce do sprawdzenia swoich umiejętności na polu walki.

Aby jednakże dostać się na taki turniej, potrzeba lat praktyki i ogromnych umiejętności. Ale jeśli nawet nie chcemy zostać gwiazdami gaming’u, to zawsze możemy pograć ze znajomymi, rodziną, jak i nawet z ludźmi z całego świata. Grając na przykład w strzelanki i tytuły zręcznościowe uczymy się szybszej reakcji, logicznego myślenia i opanowania w trudnych momentach, co akurat może nam się przydać w przyszłości. Dlatego też gry komputerowe są świetną rozrywką na długie godziny i czasami nie przespane noce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here