Mając na myśli akcesoria komputerowe od razu przed oczami stają nam klawiatura i mysz. To własnie dzięki nim komunikujemy się z komputerem, sterujemy w grach oraz wprowadzamy wszystkie niezbędne dane. Rozwój gier komputerowych sprawił, że nowoczesne klawiatury i myszki znacznie różnią się od swoich standardowych poprzedników. Klawiatury gamingowe to zupełnie inna bajka. Urządzenia te są bardzo rozbudowane i spełniają masę dodatkowych funkcji. Są również wykonywane z bardziej wytrzymałych materiałów. Z jakością idzie również cena, ponieważ najlepsze klawiatury potrafią kosztować nawet kilkaset złotych. Sprawdźmy zatem kilku najbardziej popularnych producentów klawiatur dla graczy oraz porównajmy je ze sobą. Klawiatura Lenovo będzie idealna zarówno do gier jak i do codziennego użytkowania, ale po kolei…

Klawiatury do użytku codziennego

Klawiatury do użytku codziennegoZanim przejdziemy do opisywania klawiatur typowo gamingowych, warto jest również wspomnieć o tradycyjnych klawiaturach, których używamy do codziennej racy na komputerze. One również mogą być wyposażone w dodatkowe klawisze funkcyjne, które ułatwiają pracę. Zazwyczaj jednak charakteryzują się stonowanym designem. Cechuje je raczej minimalizm i ergonomia niż „wypasiony” wygląd. Mają one spełniać swoje funkcje, a nie wyglądać. Najczęściej są też nieco tańsze niż ich gamingowe odpowiedniki.

Czy klawiatura jest potrzebna?

W zasadzie wszystko zależy od rodzaju gier w jakie zamierzamy grać. W większości produkcji klawiatura i mysz są niezbędne do przeprowadzenia właściwiej rozgrywki. Jeśli jednak zamierzamy grać w gry samochodowe to tutaj bardziej mogą się przydać na przykład kierownice, które imitują wnętrze prawdziwego samochodu. W połączeniu z zestawem pedałów i wieloma monitorami możemy odnieść wrażenie, że zasiadamy w prawdziwym samochodzie. Realizm takiej rozgrywki jest nie do przebicia przez żadną klawiaturę gamingową.

Klawiatury gamingowe

Poniżej przedstawiamy kilka klawiatur gamingowych,które naszym zdaniem powinny zainteresować każdego gracza.

Klawiatura Lenovo

Klawiatury Lenovo to przede wszystkim solidne mechaniczne klawiatury przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Nie mówimy tu jedynie o grach komputerowych. Klawiatury tej firmy cenią sobie również osoby, których praca wymaga od nich częstego używania klawiatury. Są to programiści, dziennikarze oraz osoby zarabiające na pisaniu różnego rodzaju tekstów czy blogów. Klawiatury mechaniczne Lenovo są dużo bardziej wytrzymałe na naciśnięcia. Żywotność takich przycisków może sięgać nawet 50 milionów naciśnięć. Poza tym podczas pracy generują znacznie mniej hałasu, co każdemu wychodzi na dobre. Klawiatury Lenovo posiadają bardzo nowoczesny wygląd, adekwatny do zastosowań każdego modelu. Wiadomo bowiem, że innego wyglądu klawiatury oczekują zawodowi gracze, a innego dziennikarze. Wszystkie modele Lenovo są doskonale wykonane przy użyciu najwyższej jakości materiałów.

Klawiatury Logitech

Każdy gracz powinien również zapoznać się z ofertą firmy Logitech dotyczącą klawiatur gamingowych. Firma ta gwarantuje świetny stosunek ceny do jakości. Na rynku jest już od dłuższego czasu i świetnie kojarzona jest ze światem gier komputerowych. Klawiatury mechaniczne tej firmy to na prawdę świetny wybór.

Klawiatury Genesis

Jeśli zamierzamy wspierać rodzimy rynek producentów sprzętu komputerowego to powinniśmy zainteresować się produktami firmy Genesis. Oczywiście pochodzenie tych klawiatur to nie jest ich jedyna zaleta. Są cenione za wygląd, ergonomię oraz jakość. Również cena jest bardzo atrakcyjna. Z pewnością produkty firmy Genesis to idealna opcja dla wszystkich graczy.

Klawiatury innych producentów

Klawiatury innych producentówOczywiście to tylko kilka przykładów producentów klawiatur. Na rynku panuje duża konkurencja więc bez problemu znajdziemy wiele innych modeli, które również przypadną nam do gustu. należy tu choćby wspomnieć o klawiaturach Razer, SteelSeries czy Tracer. Wybór tej jednej klawiatury czasem może być nieco czasochłonny. Każdy wymaga czego innego. Potrzebuje innych funkcji i odpowiada mu inna ergonomia czy układ klawiszy. Również rodzaj plastiku ma swoje znaczenie. Dlatego najlepiej jest sprawdzić opinie w internecie oraz przejść się do sklepu stacjonarnego by na własne oczy przekonać się jak wygląda i działa dany model klawiatury.

Nie samą klawiaturą gracz żyje, czyli niezbędne zakupy każdego gracza

Jeśli jesteśmy już przy temacie sprzętu dla gracza to nie możemy także zapominać o innych niezbędnych dodatkach. Klawiatura to nie wszystko. Przydatne będą też inne akcesoria. Jest to jednak temat na osobny artykuł gdyż mnogość różnych akcesoriów dla graczy przyprawia o zawrót głowy. Wspomnijmy tylko na szybko o zestawie monitorów, myszce gamingowej, specjalnym fotelu, podnóżku, wiatraku… Można by długo wymieniać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here