Razer jest marką specjalizująca się w produkowaniu sprzętu służącego przede wszystkim do spędzania czasu przed komputerem w celach rozrywkowych. Producent dostarcza graczom między innymi słuchawki, klawiatury i myszki komputerowe. Klawiatura Razer tak jak przystało na sprzęt przeznaczony do gier cechuje doskonała ergonomia która sprawia, że korzystanie z niej jest intuicyjne, często zaznaczone przyciski W, S, A i D popularnie nazywane „wsad-em” i świetny skok klawiszy. Zaznaczenie „wsad-u” nie jest bezpodstawne, ponieważ w większości gier akcji FPP właśnie tymi klawiszami steruje się postacią, a wyróżnienie ich na tle innych przycisków pozwala je błyskawicznie odnaleźć po tym jak w przypadku nagłej potrzeby oderwiemy dłoń od klawiatury.

Klawiatura Razer – Charakterystyka

Klawiatura Razer - CharakterystykaKlawiatury marki Razer charakteryzuje również ponadprzeciętna jakość wykonania, co przekłada się na ich długowieczność i niską podatność na uszkodzenia mechaniczne takie jak na przykład mocne uderzanie w klawisze, lub szybkie używanie kombinacji klawiszowych, których to często wymagają gry komputerowe. Oczywiście nie zaleca się testowania wytrzymałości klawiatury poprzez rzucanie nią, czy też jej deptanie. Część sprzętów marki Razer jest także wyposażona w podpórki na nadgarstki zapewniające wygodę, przy podpórkach należy wspomnieć, że są one wygodne nie tylko dla graczy, ale również programistów, grafików komputerowych, pisarzy, copywriterów, osób tworzących transkrypty i osób sporządzających przy komputerze dokumenty. Klawiatura Razer to klawiatura mechaniczna, wygodna, niezawodna i bezkonkurencyjna co każdego roku potwierdza bardzo wysoka liczba sprzedanych egzemplarzy. Są one polecane przez entuzjastów gier komputerowych na całym świecie i świetnie sprawdzają się w swoim przeznaczeniu, ale także na wielu innych płaszczyznach. Jest to solidny i przystępny sprzęt dla każdego użytkownika komputera, który ceni komfort użytkowania, a stosunek ceny do jakości nie stanowi złudzeń. Za daną kwotę dostajemy sprzęt, który zdecydowanie przewyższa oczekiwania.

Klawiatura Steelseries jako alternatywa

Klawiatury marki Steelseries to również bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich zapalonych graczy. Co ciekawe wiele modeli tej firmy możemy kupić za dosyć rozsądne pieniądze. Niektóre modele charakteryzują się także wodoodpornością co w niektórych przypadkach jest dosyć przydatne. Wygoda korzystania z klawiatur Steelseries sprawi, że nie będziemy się przemęczać nawet podczas wyjątkowo długich rozgrywek. Jakość materiałów z jakich zostały wykonane również sprawi, że korzystanie z tej klawiatury przez długie godziny nie będzie dla nas zbyt uciążliwe. Klawiatury te zostały również wyposażone w ciekawe funkcje ułatwiające granie w gry oraz codzienną pracę. Po szczegóły odsyłamy na strony producenta. Zaznaczmy jednak, że są to klawiatury, którymi powinni zainteresować się wszyscy profesjonalni i początkujący gracze.

Klawiatura Genesis

Są to klawiatury pochodzące od polskiego producenta, który jakością swoich produktów zdobył również uznanie na zachodnich rynkach. Klawiatury tej firmy charakteryzują się niezwykłą jakością wykonania oraz przede wszystkim designem. Wpływ na to ma także jakość materiałów użytych w produkcji. Z klawiatur tej marki korzystają profesjonalni gracze komputerowi na całym świecie. Przeglądając oferty sklepów komputerowych możemy znaleźć ciekawe modele w atrakcyjnych cenach. producent oferuje także modele przeznaczone do codziennego użytkowania a także klawiatury mechaniczne. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu dla naszych indywidualnych zastosowań warto pochylić się na dłużej nad produktami tej marki. Warto również sprawdzić opinie na forach komputerowych dla graczy.

Inne akcesoria dla graczy

Inne akcesoria dla graczyOczywiście klawiatura to nie jedyne wyposażenie profesjonalnych graczy. To zaledwie jeden element z całej układanki ekwipunku jaki jest niezbędny aby na poważnie zainteresować się tą tematyką. Jeśli zamierzamy przed komputerem spędzać długie godziny powinniśmy również pomyśleć o odpowiednim fotelu dla gracza. Jest to bardzo ważne ze względów zdrowotnych. Wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem w niewygodnej pozycji może doprowadzić do niebezpiecznych komplikacji zdrowotnych związanych z naszym kręgosłupem. Dlatego nie powinniśmy tutaj iść na żadne kompromisy i kupić taki fotel, który zapewni nam maksimum wygody. W zależności od tego w jakie gry zamierzamy grać możemy się także zaopatrzyć w dodatkowe kontrolery do gier. I tak w przypadku strzelanek niezbędna będzie dodatkowo gamingowa myszka z wieloma funkcjami i przyciskami. Jeśli będziemy grali w gry samochodowe niezbędna może być kierownica. W niektórych rodzajach gier przydatne mogą być także specjalne pady.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here