Coraz częściej słyszymy, że zarówno firmy, jak i osoby prywatne wybierają komputery poleasingowe zamiast nowych komputerów. Sprawdź, skąd się biorą takie komputery, czy ich zakup jest bezpieczny i jak w rzeczywistości wygląda przygotowanie takiego komputera do sprzedaży.
Czym jest leasing komputerów?
Leasing jest formą udostępnienia komputera lub komputerów przez leasingodawcę leasingobiorcy w ramach umowy, która zobowiązuje leasingobiorcę do płacenia comiesięcznych rat w związku z użytkowaniem komputerów. Leasing można w tym przypadku określić mianem najmu, przy czym przedmiotem tego najmu nie jest lokal, a komputer, a formą zapłaty nie jest czynsz, a raty leasingowe. Leasingodawca i leasingobiorca podpisują umowę leasingową na 2-3 lata, a po tym czasie leasingobiorca ma możliwość odkupienia przedmiotu leasingu (komputera) po wcześniej ustalonej cenie. Przez cały czas trwania leasingu właścicielem komputera jest leasingodawca i to on ponosi wszelkie koszty związane z serwisowaniem przedmiotu leasingu.
Jak wygląda przygotowanie komputera poleasingowego?
Wszystkie sprzedawane komputery poleasingowe w MDM Komputery są w odpowiedni sposób przygotowywane do sprzedaży. Przygotowanie obejmuje pełen serwis tych urządzeń. Serwis obejmuje dokładne sprawdzenie poprawności działania komputerów, oczyszczanie ich dysków ze wszelkich danych, skanowanie pod kątem obecności złośliwego oprogramowania i czyszczenie mechaniczne oraz ewentualną wymianę wadliwych elementów. Po takim przygotowaniu komputer otrzymuje 12-miesięczną gwarancję. Oprócz tak skrupulatnego przygotowania kupujący ma pewność, że nabywa sprzęt pochodzący z legalnego źródła i z zainstalowanym legalnym systemem Windows 10.
Z jakich firm pochodzą poleasingowe komputery?
Komputery poleasingowe pochodzą zwykle z dużych przedsiębiorstw i korporacji. W takich firmach ogromny nacisk kładzie się na nieustaną wymianę sprzętu komputerowego na nowy. Dużym firmom nie opłaca się kupować komputerów, bo w takich firmach przede wszystkim ciągle podnosi się poprzeczkę i pracownicy dostają najnowsze urządzenia, a po drugie takie firmy muszą „robić koszty”, czyli wydawać pieniądze na bieżącą działalność, by zmniejszać wysokość należnych podatków. To z kolei doprowadza do tego, że na rynku przez cały czas pojawiają się bardzo nowoczesne komputery poleasingowe w bardzo dobrym stanie. Specyfika firmowego wykorzystania takich komputerów sprawia, że nie są one wyeksploatowane, a co za tym idzie, mogą służyć dobrze jeszcze przez długi czas. Leasingodawcy serwisują te urządzenia przez cały czas trwania leasingu, więc komputery są zadbane. W większości przypadków nie widać na nich żadnych oznak użytkowania. Możliwe są jednak niewielkie ryski albo przytarcia na obudowach. Nie wpływają one jednak w żaden sposób na pracę tych komputerów.
Czy komputery poleasingowe są bezpieczne?
Bardzo dokładny proces przygotowania sprawia, że komputery poleasingowe są wyjątkowo bezpieczne. Bezpieczeństwo ich wykorzystania jest równe bezpieczeństwu gwarantowanemu przez nowe komputery, ale ceny takich urządzeń są zdecydowanie niższe. Serwisowaniem komputerów poleasingowych zajmują się profesjonalni technicy, którzy mają wiedzę i doświadczenie w przygotowaniu takich urządzeń do sprzedaży. Każdy komputer przechodzi bardzo dokładny proces sprawdzenia, więc nie ma najmniejszej obawy o to, że jakiś kluczowy element zostanie pominięty. Wszystkie podzespoły są sprawne, a urządzenia są wolne od wszelkich zagrożeń, które mogłyby wpłynąć na późniejsze użytkowanie. Klient ma pewność, że kupuje sprzęt cechujący się doskonałą jakością.