W XXI wieku już praktycznie każdy z nas posiada smartfona. Jednakże jego wadą często jest szkło i łatwość uszkodzenia. Na szczęście jest wiele sposobów na zabezpieczenie naszego telefonu przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Najczęstszą ochroną naszych telefonów są pokrowce lub dedykowane etui. Dobrym wyborem jest również szkło do telefonu – hartowane, bo nasz ekran jest najbardziej podatną na zarysowania i uszkodzenia częścią.

Hartowane szkło do telefonu – co to jest?

Do ochrony naszego wyświetlacza aktualnie możemy kupić hartowane szkło do telefonu lub folię. Jednak większą wytrzymałość stanowczo daje nam szkło hartowane. Jest wiele poziomów twardość szkieł dedykowanych do naszych telefonów. W skali Mohsa wyróżniamy 10 twardości, w tym najtwardszą możemy zarysować tylko diamentem. Hartowane szkła do telefonów zazwyczaj posiadają twardość 9 stopnia, oznacza to, że są praktycznie niepodatne na żadne zarysowania.

Aktualnie w większości telefonów są montowane hartowane szkła jednakże często zrzucenie naszego smartfona na twardą nawierzchnię i tak skończy się popękanym wyświetlaczem, niekiedy wystarczy tylko upadek ze stołu innym razem z kieszeni czy z blatu kuchennego. Taka sytuacja wiąże się z koniecznością wymiany urządzenia na nowe lub kosztowną naprawą wyświetlacza. Dlatego właśnie warto rozważyć dodatkową ochronę w postaci szkła do telefonu, bo to właśnie szkło hartowane może całkowicie zabezpieczyć nasz telefon przed rysami czy pęknięciami. Co najistotniejsze zamontowanie takiego szkła nie wpływa na reakcję wyświetlacza na nasz dotyk i nie zmniejsza nam w żadnym stopniu widoczności ekranu.

Czy warto nabyć takie szkło do telefonu, dedykowane do naszego modelu?

Jeżeli chcemy ochronić nasz telefon i to skutecznie- to tak, warto zainwestować w hartowane szkło do telefonu. Koszty zakupu takiego szkła hartowanego dedykowanego do naszego modelu telefonu nie są obecnie takie duże jak jeszcze kilka lat temu. Gdy smarfony stały się ogólnodostępne wraz z nimi zaczęły tanieć dodatki do nich. Ceny stopniowo spadają i dzisiaj dobrej jakości hartowane szkło do telefonu możemy już kupić za kilkanaście złotych. W najdroższych przypadkach tego typu szkła kształtują się cenowo na poziomie stu parunastu złotych, gdzie często nasze telefony kosztują tysiąc parę złotych lub nawet kilka tysięcy.

Szkło hartowane jest w stanie uchronić nasz telefon przed wszelkimi uszkodzeniami, na które podatny jest telefon. Dzięki czemu tak na prawdę koszt takiego szkła do wartości telefonu czy naprawy jest znikomy. Ponadto dbając o nasz telefon będziemy go mogli odsprzedać gdy nabędziemy nowy model dla siebie. Najistotniejszym jest dobranie szkła dedykowanego do naszego modelu telefonu, ze względu na rożne rozmieszczenia głośników czy odmienne wymiary między telefonami. Na rynku jest dostępne wiele szkieł dedykowanych do różnych typów telefonów także znalezienie odpowiedniego szkła dla nas nie powinno stanowić problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here