Prędzej, czy później wymiana baterii w iPhonie będzie konieczna. Czy warto w takiej sytuacji wybrać oryginalny akumulator? A może lepszy wyborem będzie tańszy zamiennik? Na to pytanie odpowiemy w naszym artykule

Czym charakteryzują się oryginalne baterie Apple? 

Apple w swoich telefonach korzysta z baterii litowo-jonowych. Według producenta są one w stanie zapewnić największą wydajność w porównaniu do akumulatorów starszego typu. Dużą zaletą tej konstrukcji jest możliwość szybkiego ładowania do 80% pojemności. W drugim etapie energia dostarczana jest z mniejszym natężeniem prądu, co pozwala wydłużyć żywotność. 

Ponadto, baterie litowo-jonowe można rozładowywać i doładowywać zgodnie z własnymi preferencjami. Nie ma już konieczności czekania aż procent naładowania spadnie do zera. 

Bateria iPhone’ów 7 (https://applefix.pl/produkt/wymiana-baterii-iphone-7/), 8 i nowszych ma określoną żywotność wyrażoną w cyklach ładowania. Amerykański producent zapewnia, że do około 500 cykli ładowania zachowa ona 80% swojej pojemności. Po tym czasie należy udać się do serwisu na wymianę baterii iPhone’a. Apple na tle konkurencji wyróżnia się tym, że stosuje bardzo wytrzymałe ogniwa. Nie ulegają one uszkodzeniu tak szybko, jak chociażby w smartfonach z Androidem. 

Jak odróżnić oryginalną baterię od zamiennika? 

Przeciętny użytkownik na pierwszy rzut oka nie będzie w stanie odróżnić oryginalnej baterii od zamiennika. W końcu, zostawiając telefon w serwisie zazwyczaj nie jesteśmy obecni przy jej wymianie. Może okazać się, że zamontowana został akumulator niskiej jakości. Na szczęście Apple ubezpiecza się na wypadek takiej sytuacji i użytkownik iPhone’a może sprawdzić, czy wymieniona bateria jest oryginalna. Jak to zrobić? 

W systemie iOS znajduje się zakładka „Kondycja baterii”. Jeśli ogniwo jest nieoryginalne, wówczas zostanie wyświetlony komunikat o tym, że nie można zweryfikować, czy bateria iPhone’a jest oryginalna. To pierwszy sygnał, który mówi o tym, że został zamontowany zamiennik. 

Ten komunikat pojawia się w iPhone’ach XS oraz nowszych. Jednak nieoryginalną baterię iPhone’a 7, 8, X lub XR również można rozpoznać. W ustawieniach baterii powinna pojawić się tabela z aktualną kondycją akumulatora. Jeśli ten komunikat nie jest wyświetlany, to oznacza, że bateria nie jest oryginalna. 

Krótki czas działania telefonu na jednym cyklu ładowania, przypadkowe wyłączanie, a także spadki wydajności również świadczą o tym, że bateria iPhone’a jest nieoryginalna. Należy w takiej sytuacji wymienić ją jak najszybciej – zalecają fachowcy z serwisu AppleFix we Wrocławiu

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here