Wraz z rosnącą specjalizacją w branży IT, coraz większe znaczenie ma ciągła nauka oraz rozwój programistów. .NET Framework to zestaw bezpłatnych bibliotek, które ułatwiają kodowania, a także oszczędzają czas.

Czym jest .NET Framework i jakie języki są z nim zgodne?

Można uznać, że .NET jest nie tylko ogólną technologią i zbiorem bezpłatnych bibliotek dla programistów, ale także ideą, zgodnie z którą możliwa jest szybka i łatwa wymiana informacji pomiędzy różnymi urządzeniami. Ta platforma została stworzona przez firmę Microsoft, a najważniejszym założeniem, przyświecającym twórcom było uproszczenie i ułatwienie wielu kwestii, związanych z kodowaniem. Platforma składa się ze środowiska .NET Framework, serwerów oraz narzędzi. Warto także zaznaczyć, że .NET zostało częściowo oparte na rozwiązaniach znanych z Javy, chociaż autorzy postarali się o to, aby usunąć pewne błędy, a dodać elementy lubiane przez programistów. Praca firmy Microsoft nad .NET rozpoczęła się już w 1990 roku, ale pierwsza wersja szeroko dostępna pojawiła się w 2002 roku. Istnieją języki programowania, które są zgodne z .NET, takie jak:

  • C#,
  • Visual Basic,
  • Python,
  • F#.

Warto zaznaczyć, że coraz więcej języków jest dopasowanych do tej technologii, aby programowanie było procesem łatwiejszym i szybszym.

Więcej informacji na temat tego, czym jest .NET Framework można znaleźć tutaj: https://codecool.com/pl/wiedza/czym-jest-net-framework-codecool-pl/

Dzięki temu, że pewne języki współpracują z tym oprogramowaniem, nie trzeba przepisywać całego kodu i można skorzystać z gotowych szablonów.

Czy warto zostać programistą .NET Framework?

Programiści .NET są bardzo pożądani na rynku, jednak warto zaznaczyć, że w tym wypadku potrzebna jest spora ilość kompetencji, a nie tylko motywacja do nauki. Przede wszystkim, taki programista powinien znać język C#, JavaScript, a także bazy danych SQL. Zwykle osoby na takim stanowisku zajmują się zarówno front- endem, jak i back- endem, czyli są to full- stackowi specjaliści. Warto jednak zaznaczyć, że osoby, które znają odpowiednie języki programowania, które są zgodne z .NET  i posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, mogą z łatwością znaleźć wiele interesujących ofert zatrudnienia. Specjaliści z tego zakresu mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki, a także na możliwość rozwoju kariery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here