Rosnąca popularność gier komputerowych sprawiła, że producenci sprzętu komputerowego coraz bardziej wychodzą graczom na przeciw proponując coraz to nowsze produkty służące efektywniejszej i bardziej przyjemnej rozrywce. Również fakt, że na świecie organizuje się coraz więcej międzynarodowych zawodów w grach komputerowych sprawił, że do wyczynowego grania nie wystarczy już zwykła klawiatura czy mysz. Aby w pełni wykorzystywać możliwości jakie dają nowoczesne gry komputerów, oprócz zaawansowanych procesorów, kart graficznych i dużej ilości pamięci RAM będziemy też potrzebowali klawiatury i myszki z najwyższej półki. Sprzęt taki daje możliwość korzystania z wielu nowych funkcji dostępnych w grze, które byłyby niemożliwe do zastosowania korzystając z tradycyjnej klawiatury. Klawiatura Corsair zdaje się spełniać wszystkie te wymagania. Na rynku dostępnych jest także wiele modeli innych producentów we wszystkich półkach cenowych. Przyjrzyjmy się kilku producentom.

Klawiatury gamingowe

Klawiatury gamingoweKlawiatury gamingowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Podczas wyczynowego w grania w gry będą one bowiem narażone na wiele różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, których po prostu nie da się uniknąć. Wysoka jakość materiałów użytych do wykonania takich klawiatur to wręcz obowiązek. Dodatkowo klawiatury takie muszą być ergonomiczne. Długie godziny przy komputerze przy niezbyt wygodnej klawiaturze mogą nas zniechęcić do danego modelu. Klawiatura musi być wygodna i wytrzymała. Nie bez znaczenia są dodatkowe klawisze funkcyjne, które możemy dowolnie zaprogramować, tak aby wykorzystać pełnie możliwości w grach komputerowych jakie dali nam producenci. Dlatego też zwykłe klawiatury dodawane standardowo do zestawów komputerowych mogą nie sprostać temu zadaniu. I własnie dlatego powstała odrębna gałąź jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, która zajmuje się właśnie klawiaturami gamingowymi.

Klawiatura Corsair

Klawiatury firmy Corsair są ciekawym rozwiązaniem dla graczy, którzy chcą za niewielką sumę pieniędzy nabyć wygodną klawiaturę mechaniczną. Sprawdzi się ona w wielu grach. Jest solidnie wykonana i posiada wiele ciekawych funkcji takich jak na przykład podświetlenie klawiszy. Droższe modele posiadają jeszcze więcej udogodnień, które w znacznym stopni umilają granie na komputerze.

Klawiatury Lenovo

Dla profesjonalnych graczy z czystym sumieniem możemy polecić klawiatury mechaniczne firmy Lenovo. Cechują się one długą żywotnością oraz cichym działaniem. Oczywiste cechy takie jak ergonomia i nowoczesny wygląd oczywiście pomijamy. Wszystko to sprawiło, że klawiatury Lenovo są chętnie używane nie tylko przez graczy lecz ogólnie prze z użytkowników komputerów. Zwłaszcza tych, dla codzienna praca przy komputerze jest sposobem na zarobek. Warto rozejrzeć się za klawiaturami Lenovo, gdyż w korzystnej cenie możemy dostać naprawdę solidną i nowoczesną klawiaturę wartą swojej ceny.

Klawiatury Tracer

Klawiatury firmy Tracer są znane chyba wszystkim graczom, gdyż od dawna zdobywają rynek. Dzięki tak dużemu doświadczeniu producenci i projektanci byli w stanie stworzyć klawiatury w pełni odpowiadające potrzebom graczy. Zastosowano w nich szereg dodatkowych przycisków funkcjonalnych, które znacznie ułatwiają rozgrywkę i pozwalają wycisnąć z niej jeszcze więcej frajdy. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjny wygląd, jakość wykonani oraz atrakcyjna cena. Jeśli szukacie solidnych klawiatur gamingowych w dobrej cenie to koniecznie sprawdźcie pełną ofertę firmy Tracer.

Klawiatury Razer

Klawiatury gamingoweJeśli szukacie naprawdę wytrzymałych klawiatur to sprawdźcie ofertę firmy Razer. Produkuje ona klawiatury wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Mogłoby się wydawać, że w parze z taką solidnością musi iść toporny wygląd. Nic bardziej mylnego. Klawiatury Razer cechuje również nowoczesny wygląd i design pasujący do najnowszych gier komputerowych. Niektóre modele tej firmy można kupić w niezbyt wygórowanej cenie, dlatego są to pozycje polecane dla wszystkich zawodowych graczy. Również dla tych, którzy grają jedynie amatorsko.

Klawiatury Genesis

Na koniec warto wspomnieć o polskim producencie klawiatur gamingowych. Jest o firma Genesis, która powstała kilka lat temu i szturmem zdobyła klientów. Klawiatury Genesis są cenione na całym świecie. Do najlepszych cech zalicza się przede wszystkim elegancki i nowoczesny wygląd, ergonomię pozwalającą na wielogodzinne rozgrywki, solidność i wytrzymałość oraz wysoką jakość wykonania. Producent posiada w ofercie wiele modeli, dlatego każdy profesjonalny gracz z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Zaskakują również ceny klawiatur, które są dosyć atrakcyjne. Z pewnością warto bliżej przyjrzeć się ofercie firmy Genesis.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here