Wielu użytkowników komputerów osobistych to gracze. Z roku na rok powstaje coraz więcej tytułów, a granie w gry przestaje być dziecięcą zabawą. Tworzy się gry skierowane tylko dla dorosłych graczy. Głównym powodem popularyzacji tej rozrywki jest fakt, że te dzieciaki, które pod koniec lat 90′ nie odrywały się od monitorów dzisiaj mają już własne pociechy, więc demografia graczy wygląda znacznie bardziej zróżnicowanie.
Lecz nie samym graniem człowiek żyje, komputery osobiste można dzisiaj spotkać praktycznie w każdym domu. Służą nie tylko rozrywce, ale często są także elementem wyposażenia pracownika. Dzisiaj już nie wyobrażamy sobie pracy biurowej bez komputerów, czy to osobistych, czy też przenośnych. Sam rynek komputerowy także bardzo mocno się rozwinął. Producenci prześcigają się w rozwiązaniach technologicznych zarówno dla entuzjastów elektronicznej rozrywki, jak i fanów bardziej przyziemnego wykorzystania komputera choćby w pracy. Na rynku znajdziemy potężne maszyny zdolne do wyświetlania przepięknej grafiki w najnowszych tytułach gier, mogące także służyć jako stacje robocze przy renderowaniu grafiki komputerowej, animacji lub edycji fotografii. Razem z komputerami rozwija się także sekcja urządzeń peryferyjnych służących do komunikacji z komputerem. Poczynając od najprostszych rozwiązań, jak monitory, myszki i klawiatury, po bardziej specyficzne urządzenia pomagające w pracy.
Klawiatura z touchpadem
Istnieją także hybrydy znanych nam rozwiązań takie jak choćby klawiatura z touchpadem, która jednocześnie służy nam jak zwykła klawiatura, ale i urządzenie wskazujące. Takie rozwiązania zwiększają ergonomię korzystania ze wszelakich urządzeń elektronicznych, a więc ułatwiają życie codzienne. Dzięki temu możemy być zarówno wydajniejsi w pracy, jak i skuteczniej wypoczywamy w domu. Takie połączone urządzenia – tutaj przykładem może być także drukarka ze skanerem – oszczędzają miejsce, a także koszty samej produkcji, ale i użytkowania tych wielofunkcyjnych sprzętów. Zatem nie pozostaje nic innego jak zastanowić się, co jeszcze skorzysta na takich połączeniach funkcjonalnych.