Smartfony to fantastyczne urządzenia. Jeszcze dwie dekady temu można było tylko pomarzyć o mobilnych urządzeniach zdolnych do wyświetlania filmów, robienia zdjęć, przeglądania internetu i kontaktu z całym światem. Telefony komórkowe służyły wtedy właściwie wyłącznie do dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych. Dziś są praktycznie niczym mniej niż potężnymi, przenośnymi komputerami, których obsługa jest prosta i intuicyjna dzięki dotykowym ekranom.

Smartfony są teraz naszym centrum rozrywki, repozytorium ważnych informacji, przewodnikiem po nieznanych miastach, przepastnym albumem na zdjęcia oraz filmy i narzędziem do wielu rodzajów komunikacji. Niestety, te nasze futurystyczne skarby stosunkowo łatwo jest uszkodzić. Dlatego należy o nie dbać, a dbanie to zacząć najlepiej od zakupu porządnego etui na telefon.

Bez dodatkowej ochrony?

Wydawałoby się, że zakup ochrony dla tak drogiego i kruchego to coś kompletnie oczywistego. Co ciekawe, nie każdy użytkownik smartfona zakupił etui na telefon. Niemal jedna czwarta osób korzystających z telefonów komórkowych używa ich bez żadnej dodatkowej osłony. Dlaczego tak się dzieje, skoro zagrożenie mechanicznego uszkodzenia telefonu jest jak najbardziej realne a etui i pokrowce nie należą do drogich gadżetów? Osoby, które ryzykują „zdrowie” swoich telefonów i decydują się na ich używanie bez dodatkowej ochrony nie robią tego ze względu na cenę tych gadżetów. Argumenty obejmują zazwyczaj chęć uniknięcia „rozrośnięcia się” urządzenia do niewygodnych rozmiarów, co może prowadzić do pewnego dyskomfortu na przykład wtedy, kiedy nosimy je w kieszeni stosunkowo ciasnych spodni. Trzeba jednak przyznać, że to dość słaby argument – nie tylko dlatego, że liczba zalet etui na telefon zdecydowanie przeważa nad tą wadą, ale również dlatego, że w obecnych czasach nie jest trudno znaleźć takie etui, pokrowiec czy obudowę, które nie będą w znaczący sposób zwiększać objętości smartfona.

Odpowiednio zabezpieczyć telefon

Zalet używania etui jest zdecydowanie więcej, a dodatkowa ochrona telefonu, choć chyba najważniejsza, jest tylko jedną z nich. Drugą, na którą stosunkowo często się wskazuje, jest możliwość wykorzystania ich jako akcesorium modowego, które w nietuzinkowy sposób uzupełnia ubiór. Sam „goły” telefon rzadko kiedy wygląda na tyle atrakcyjnie, by mówić o nim w tych kategoriach. Kiedy jednak wyposaży się go w jakieś fantazyjne etui, może ze spokojem stać się częścią kreacji. Co więcej, naszemu smartfonowi możemy zbudować coś w rodzaju „garderoby” – etui wymienia się tak łatwo, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć w zanadrzu kilka ich sztuk, po jednej na każdą okazję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here