Współczesne telefony, pomimo całej zawartej w nich technologii, są dość delikatnymi urządzeniami. Aby uchronić je przed obrażeniami mechanicznymi, opracowane zostały specjalne etui Samsung, które mają za zadanie zaabsorbować siłę ewentualnego uderzenia. Na ile skuteczne są takie akcesoria? To już zależy od konkretnego egzemplarza, ponieważ wśród produktów dostępnych na rynku, można napotkać się na niemałą różnorodność. Prawdopodobnie najpopularniejszym wariantem etui Samsung okazałyby się silikonowe ramki na krawędziach komórki. Są one stosowane bardzo powszechnie, głównie z uwagi na ich nikły wpływ na faktyczny wygląd smartfona.

Wiele osób ceni sobie smukłą i elegancką estetykę nowoczesnych telefonów, dlatego nie mają zamiaru rezygnować z niej na rzecz dodatkowej ochrony. Warto podkreślić, że tego typu etui Samsung jest wystarczające, aby zabezpieczyć komórkę przed typowymi pęknięciami wyświetlacza czy wgnieceniami jej obudowy. Co więcej, ramki ze silikonu należą do najtańszych wariantów etui Samsung, dzięki czemu nie zapłacimy za nie tyle, ile kosztowałyby bardziej zaawansowane egzemplarze. Czy warto jest się w nie wyposażyć? Jeśli tylko wpisują się one w nasz gust, to jak najbardziej! Tak naprawdę nie ma drugiego takiego produktu, który łączyłby w sobie niską cenę, ładny wygląd, a także standardową ochronę telefonu.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia telefonu

Smartfony nie należą do najtrwalszych urządzeń, dlatego serwisy zazwyczaj mają pełne ręce roboty, naprawiając uszkodzone egzemplarze. Główny problem stanowi tu ich wypadanie – wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon wyślizgnął się nam z ręki, spadł na podłogę i roztrzaskał swój ekran. Przy bardziej obszernych uszkodzeniach usterka ta może całkowicie uniemożliwić korzystanie z komórki, blokując jej funkcje dotykowe, co zmusza nas do jej jak najszybszej wymiany. Napotkamy się jednak na znacznie większy problem, jeśli upadek odbije się na reszcie UI telefonu, ponieważ naprawy niektórych z jego części mogą okazać się bardzo kosztowne.

Jak działa etui Samsung?

Zasada działania sprawnego etui Samsung jest niezwykle prosta – ma ono za zadanie zaabsorbować siłę mechaniczną, wywartą na faktyczną obudowę smartfona. W praktyce, zazwyczaj sprowadza się to do znacznego ograniczenia skutków upuszczenia urządzenia. Dysproporcja w uszkodzeniach telefonu zabezpieczonego stosownym etui, a tego pozbawionego takich usprawnień jest wyraźnie widoczna, dlatego warto jest zainwestować w to proste akcesorium, oszczędzając na późniejszych naprawach sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here