W dzisiejszych czasach, kiedy nowinki technologiczne rządzą światem, zastanawiamy się czy jeszcze kiedyś coś ze świata technologii nas zaskoczy. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Codziennie dowiadujemy się o nowych wynalazkach, więc w każdej chwili może ukazać się coś, co sprawi, że opadnie nam szczęka. Jeśli chodzi o smartfony, praktycznie co roku pojawiają się nowsze wersje każdego modelu. Niestety, tak naprawdę od poprzedników różnią się one tylko i wyłącznie ceną. Zamiast zapłacić 2500 zł za telefon, płacimy 3500 zł i tak dalej. Na szczęście, kiedy zobaczyłem przeciekające informacje na temat parametrów technicznych nowego Huaweia, byłem wniebowzięty. Myślałem, że zaraz spadnę z krzesła, naprawdę. Niestety po chwili uspokoiłem się, bo zdałem sobie sprawę, że to tylko przecieki z Chin i tak naprawdę nie wiemy jakie parametry będzie miał najnowszy Huawei. Jednak bardzo często, takie przecieki mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Nowy Huawei – Dane techniczne

Przede wszystkim najbardziej zaskoczony byłem 6 calowym wyświetlaczem Full HD o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Kocham oglądać filmy na telefonie. A z nim będę mógł spędzić wiele godzin, przy obrazie o najwyższej jakości. Drugą bardzo pozytywną informacją jest to, że ten smartfon prawdopodobnie zostanie wyposażony w 8-rdzeniowy procesor od Kirin. Z tego co podają źródła, będzie to procesor, który będzie miał największą częstotliwość taktowania jaka kiedykolwiek została wprowadzona do telefonów komórkowych. Ma ona nawet przekraczać częstotliwości komputerów gamingowych. Granie na nim, nie będzie sprawiało najmniejszego problemu, a otworzenie 10 aplikacji na raz, to będzie dla niego pikuś.

Bateria o pojemności ponad 3,5 tysiąca miliamperogodzin sprawi, że przez wiele długich godzin będę mógł oglądać filmy nie musząc martwić się, że zaraz trzeba przerwać i podładować baterię. Jeśli dalej wam mało, co powiecie na to, że ten model zostanie wyposażony w 6 GB pamięć RAM typu LPDDR4? DDR3 wykorzystuje się w najnowszych komputerach, a telefon dostanie DDR4. Po prostu niesamowite. 64GB pamięci wystarczy nam na kilka tysięcy zdjęć, muzyki czy filmów, a jeśli tego nam mało, rozbudujemy ją o kolejne 256 dzięki karcie pamięci.

Niestety jeszcze nic nie wiemy o aparatach, ale możemy się spodziewać jakieś bomby, ponieważ Huawei znany jest z tego, że razem z Leicą stawiają robienie zdjęć telefonem na nieosiągalnym poziomie dla konkurencji. Pamiętamy dwa obiektywy przy P9, co jeśli w najnowszym będą 3? Nie byłbym zaskoczony.

Jak widzimy, czasem technologia potrafi jednak zaskakiwać, nawet takiego miłośnika jakim jestem ja. Myślę, że po tych oględzinach, każdy będzie śledził nowe informację na temat tego smartfona. Szkoda, że nie wiemy jak będzie się nazywał, ale pewnie będzie to jakiś P100, po tym co widzimy w parametrach które wyciekły do internetu z Chińskich portali internetowych. Jeśli tylko wejdzie na rynek, ja od razu go kupuję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here