Telewizory Smart TV

Planujesz zakup nowego telewizora? Poznaj możliwości, jakie oferują modele smart TV, i ciesz się zupełnie nowymi doznaniami.

Smart TV – co to jest?

Telewizory typu smart TV oferują znacznie szersze możliwości niż tradycyjne odbiorniki. Inteligentne telewizory łączą się z siecią internetową, co w ogromny stopniu zwiększa ich funkcjonalność. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji domyślnie zainstalowanych przez producenta, mogą także pobierać je z sieci. Posiadacze telewizorów z system Android TV mogą ściągać aplikacje ze sklepu Google – identycznie jak w przypadku smartfonów.

Smart TV umożliwia korzystanie z platform streamingowych i wypożyczalni VOD, przeglądarki internetowej, portali społecznościowych. Dostęp do ogromnych bibliotek Netflixa czy HBO GO możliwy jest bezpośrednio z poziomu telewizora. Za pośrednictwem Wi-Fi Smart TV może łączyć się z innymi urządzeniami. Umożliwia to łatwe przesyłanie multimediów z laptopów i smartfonów. Wystarczy kilka kliknięć i film oglądany na wyświetlaczu telefonu zostaje przeniesiony na duży ekran. Nowe telewizory wyposażone są także w łączność Bluetooth – umożliwia ona bezprzewodowe podłączenie klawiatury czy słuchawek.

Telewizor 4K czy HD?

Jednym z parametrów, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupów, jest rozdzielczość ekranu. Za jej pomocą wyrażana jest maksymalna liczbie pikseli, która może zostać wyświetlona na ekranie telewizora. Piksele to miniaturowe punkty, które budują obraz ‒ im większa jest ich liczba, tym obraz jest bardziej szczegółowy. Rozdzielczość określana jest za pomocą wzoru: Y × Z. Y to liczba poziomych linii pikseli, a Z – liczba pionowych linii.

Do niedawna na rynku dominowały telewizory HD (High Definiton), które wyświetlały obraz w rozdzielczości 1280 × 720 pikseli oraz 1920 × 1080 pikseli. Coraz większą popularnością cieszą się telewizory 4K / Ultra HD, które oferują znacznie wyższą rozdzielczość ‒ 3840 × 2160 pikseli. Materiały w tej jakości można znaleźć w ofercie serwisów streamingowych, w 4K mogą być również wyświetlane najnowsze gry na konsole Xbox czy PlayStation. Wysoka rozdzielczość połączona z technologią HDR zapewnia niesamowite wrażenia – obraz jest ostry, szczegółowy i zaskakująco realistyczny, a kolory nasycone i głębokie.

Telewizor 4K będzie najlepszym wyborem, jeżeli zależy Ci na rozrywce najwyższej jakości.

Telewizor 4K Sony Bravia XH95

Sony Bravia XH95 wyposażony jest w matrycę LED z podświetleniem Full Array. Precyzyjny system sterowania diodami LED zapewnia satysfakcjonujący kontrast między jasnymi i ciemnymi barwami. Wydajny procesor X1 Ultimate w czasie rzeczywisty optymalizuje jakość obrazu – eliminuje zakłócenia, poprawia kolorystykę i zwiększa rozdzielczość materiałów 2K i Full HD tak, by była zbliżona do 4K.

Technologia X-Motion Clarity zapobiega rozmazywaniu się dynamicznych scen ‒ szybko zmieniające się obrazy pozostają ostre i czytelne. Technologii object-based HDR remaster analizuje kolorystykę obrazu i optymalizuje ją – dzięki temu możesz cieszyć się zaskakująco rzeczywistym obrazem. Technologia S-Force Front Surround zapewnia przestrzenny dźwięk, który otoczy Cię ze wszystkich stron.

Smart TV Sony Bravia XH95 wyposażony jest w system Android TV. Dzięki temu zyskujesz dostęp do kilku tysięcy aplikacji znajdujących się w sklepie Google Play. Z poziomu telewizora możesz korzystać z najpopularniejszych serwisów udostępniających filmy, seriale i muzykę (m.in. Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Spotify, Deezer). Android TV umożliwia również sterowanie głosowe.

Telewizor obsługuje łączność Bluetooth – dzięki temu bez problemu podłączysz bezprzewodowe słuchawki i inne urządzenia zewnętrzne. Dużym udogodnieniem jest wbudowany moduł Chromecast. Dzięki niemu podłączysz telewizor do domowej sieci Wi-Fi, a następnie za jej pośrednictwem prześlesz multimedia z innych urządzeń – bez utraty jakości! Wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć strumieniowanie obrazu z urządzenia z system Android. Możesz zapomnieć o niewygodnych kablach!

Smart TV Sony Bravia XH95 wspiera również technologię AirPlay – dzięki niej wygodnie prześlesz obraz i dźwięk z iPhone’a, iPada i innych urządzeń firmy Apple.

Telewizor 4K Sony Bravia XH95 znajdziesz w ofercie sklepu internetowego scentre.pl:https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=telewizory. Znajdziesz tam także szeroki wybór innych modeli smart TV.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here