Nie każdy z nas może sobie pozwolić na życie w pałacu, czy willi z basenem na obrzeżach miasta. Jak jednak dopasować niewielkie mieszkanie do własnych potrzeb?

Po przeprowadzce do nowego miejsca zazwyczaj planujemy jak urządzić każde z pomieszczeń, zapisujemy listę niezbędnych rzeczy, które będą nam potrzebne. Trudno byłoby funkcjonować bez dobrze wyposażonej kuchni. Więc, jak rozmieścić sprzęt AGD w kuchni, przy jednoczesnym zachowaniu w pełni jego funkcjonalności? Sprawa jest prostsza niż może nam się wydawać na pierwszy rzut oka!

Jak praktycznie urządzić niewielką kuchnię?

Jeśli do dyspozycji nie mamy zbyt wiele miejsca – warto zastanowić się, bez jakich urządzeń nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Dla jednych będzie to ekspres do kawy, która to każdego ranka postawi nas na nogi i zmotywuje do pracy, dla innych z kolei, zabieganych i zapracowanych – kuchenka mikrofalowa, która pozwoli na błyskawiczne przyrządzenie ciepłego posiłku.

Praktyczne rozmieszczenie sprzętu AGD w małej kuchni jest również ważne dla własnego komfortu i wygody. Nie będziemy przecież przeciskać się między niepotrzebnymi nam urządzeniami, tylko po to, aby na przykład użyć zmywarki, która stoi gdzieś w rogu. Przejdźmy teraz do kolejnej rzeczy. Skoro zaplanowaliśmy dokładnie „co i jak” – czas na zakupy, a następnie na podłączanie sprzętu w kuchni.

Nie każdy ma w sobie żyłkę majsterkowicza, nie każdy czuje się na siłach – bez obaw, sklepy ze sprzętami AGD zwykle oferują transport i montaż gratis, lub za niewielką, symboliczną opłatę. Możemy więc być pewni, że fachowcy przeprowadzą montaż tak, jak się należy i całe wyposażenie naszej nowej kuchni będzie nam bezpiecznie i efektywnie służyć przez następne długie lata. W przypadku jednak, gdy chcemy spróbować swoich sił – nic nie stoi na przeszkodzie, a późniejsza satysfakcja z własnoręcznie wykonanej pracy i świadomości zaoszczędzenia kilku groszy – nierzadko jest warta zachodu! Zdobytego doświadczenia nikt nam przecież nie odbierze, kto wie – może kolejną kuchnię zaprojektujemy, wyposażymy i podłączymy wszelkie sprzęty od samego początku zupełnie sami?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here